The Land Between Solar Systems

by Emtebe

/
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

about

Greeting Earthlings!

My name is Emtebe and I want to invite you to the journey through the stars with my fresh new LP. It took me over two years of intensive work, searching for inspiration and other stuff, including life's shitstorms - but here it is. Another longplay album.

But I must warn you - our journey will not be like others space adventures. Chill out. You don't have to take any backpack, make special preparations nor sandwich with meat loaf. You don't have to say "goodbye" to your family and friends, because you will be back in about an hour.

So, are you ready for some brand new music adventure? Well, nothing easier - just download free ticket for the journey, which is my LP. The next thing you'll have to do is turn the volume up a little bit, put on headphones and sit comfortably. Or, to better feel the Space, lay down and turn off the lights.

But remember, Earthling... You take all the responsibility...

______________________________________________________


Cześć, jestem Emtebe i zapraszam Cię na podróż w Kosmos razem z moją najnowszą "długogrającą" płytą. Po ponad dwóch latach prac w pocie czoła, poszukiwaniu ukrytej weny i innym bliżej nieokreślonym wysiłkom oraz przeciwnościom losu - oto jest. Kolejny "długogrający" album muzyczny.

Ale uważaj, bo nie będzie to zwyczajna podróż w Kosmos. Spokojnie. Nie musisz zabierać wielkiego bagażu, przygotowywać się specjalnie do wycieczki czy zabierać na nią kanapki z kotletem. Nie musisz też się żegnać z rodziną czy znajomymi, bo w ciągu godziny wrócisz z powrotem.

Gotowy na muzyczną przygodę? Wystarczy, że ściągniesz za darmo bilet na podróż, który chciałbym Ci zaoferować w postaci mojej płyty. Następnie podkręcisz troszkę głośniki albo założysz słuchawki i usiądziesz wygodnie. Możesz też się położyć i zgasić światło, co by lepiej przyswoić dźwięki podczas podróży.

Tylko pamiętaj... Lecisz na własną odpowiedzialność...

credits

released December 12, 2012

All music by Emtebe.
www.emtebe.com

tags

license

all rights reserved

about

Emtebe Poland

Melancholy
Experimental
Alternative
Tunes


MADE IN POLAND

contact / help

Contact Emtebe

Streaming and
Download help

Redeem code